V petek, 24. 5. 2013, nas je na Podružnični šoli Unec v 3. in 4. razredu obiskal operni pevec, g. Jože Oblak, ki je bil v svoji mladosti tudi učenec na naši šoli.

Na zelo zanimiv, zabaven in poučen način je otrokom približal opero in njene komponente. Z odličnim petjem, različnimi kostumi in zanimivim pristopom je otrokom pričaral nekaj trenutkov čisto prave opere.

Otrokom pa je v pogovoru o operi, petju, ljubezni do glasbe predal tudi zelo pomembno sporočilo. Ob pripovedovanju svoje zgodbe o uspehu jih je spodbudil k ustvarjalnosti, iskanju svojih močnih področij, zaupanju vase in utiranju poti po poti sanj, ki jih imajo, ne glede na to, kaj si drugi o njihovih sanjah mislijo, ne glede na to, ali kdo verjame vanje ali ne, ne glede na to, ali jim pri poskušanju kdaj spodleti. Pravi, da je samo treba verjeti vase in si zaupati, slediti svojim občutkom in iti naprej ne glede na ovire, ki se postavijo na pot. Če si dovolj vztrajen in verjameš vase, ti bo uspelo!

Naj bo to sporočilo tudi za vse bralce naše spletne strani. Navsezadnje, kjer vidimo dobro, tudi je dobro, kajne? 🙂

G. Oblaku se še enkrat najlepše zahvaljujemo za obisk in upamo, da nas bo še kdaj obiskal.

[coolEye how=album puser=osrakek source=picasa search=Obiskopernegapevcav3in4razredu]