Spoštovani starši bodočih kolesarjev!

Želela bi vas spomniti, da je v torek, 11.6. 2013, ocenjevanje vožnje kolesarjev po prometnih površinah – izpitna vožnjaOtroka pripeljite ob 15.00 uri skupaj s kolesarsko opremo v industrijsko cono na Rakeku pred Alpodom oziroma na isto mesto, kjer smo vadili v popoldanskem času. Učenci naj se postavijo na pločnik pred Alpodom, da jim bom razdelila odsevne brezrokavnike, ki bodo označeni s številkami. Od 15.00 ure do 15.45 ure bomo z učenci še enkrat prevozili pot, po kateri smo vadili. Vozili bodo po vrstnem redu, tako kot so bili razporejeni pri teoretičnem delu kolesarskega izpita. Od 16.00 ure dalje pa bomo skupaj s policistom pregledali tehnično brezhibnost koles in čelad ter razdelili nalepke »varno kolo«. Člani komisije bodo na kontrolnih točkah ocenjevali vožnjo učencev. Po končani vožnji vsi člani komisije podajo mnenje o ravnanju učencev na prometnih površinah. Z izpitno vožnjo bomo zaključili nekje do 18.00 ure. Rezultate  izpitne vožnje bodo prejeli naslednji dan.

V primeru slabega vremena bomo opravljanje izpitne vožnje prestavili na sredo ali četrtek (12. 6. ali 13. 6. 2013).

Po uspešno opravljenem celotnem programu lahko otrok samostojno sodeluje v prometu. Seveda pa ob tem potrebuje v novih ali v zelo prometno zahtevnih situacijah še vedno pomoč odraslih.  Zato je pomembno, da starši otroka vsaj v začetku večkrat spremljate pri vožnji kolesa.

Srečno!

Želim vam lep in prijeten dan.

Anita Šen