Z mladimi pevkami naše šole smo se v četrtek, 20. junija,  pridružile ostalim pevcem na mariborskem stadionu Ljudski vrt. Kljub nekaj logističnim težavam smo pravočasno prispele v Maribor. Že prvi pogled na zapolnjen del tribun v Ljudskem vrtu je dal slutiti neverjetno energijo, ki je eksplodirala v naslednji uri.

Skoraj 5000 pevk in pevcev iz 160 slovenskih osnovnih šol je v en glas zapelo, najprej seveda slovensko himno. Priznam, da tudi sama nisem pričakovala tako ubranega petja otrok, že glede na ogromno številko prisotnih, a otroci so dokazali nasprotno. Zbrano so sledili navodilom in gibom zborovodij in dirigentov ter družno zapeli še ostalih devet  pesmi slovenskih avtorjev ter ljudskega venčka, iz katerih je zažarela njihova mladost, energija, radost in veselje do življenja.

In v takih trenutkih tudi nam, njihovim mentorjem, ob pogledu nanje zaigra srce in smo hvaležni, da smo lahko del njihove mladosti.

Mentorica: Katja S. Zafred

[coolEye search=GlasbeniTobogan2013 how=album puser=osrakek source=picasa]