V torek, 1. oktobra, bomo na šoli organizirali kulturni dan z naslovom Z glasbo do Afrike. Dopoldne bomo vsi učenci matične in podružnične šole ustvarjali v likovnih, literarnih, pevski, inštrumentalni, plesni in afriški delavnici. S prireditvijo bomo  obeležili tudi svetovni dan glasbe in teden otroka. Prisluhnili bomo  zanimivi predavateljici, gdč. Jani Dular, ki nam bo predstavila svoje humanitarno delo z otroki v afriški državi Malawi.

Za zaključek  se bomo vsi zbrali v jedilnici, kjer bosta nastopila naša glasbena gosta Anika Horvat in Tomaž Nedoh, na odru pa se jima bodo v glasbenih točkah pridružili tudi naši učenci.

Strošek, ki znaša 5 evrov, in bo del tega namenjen za šolski sklad, bodo učenci poravnali po položnici.

Katja S. Zafred