V četrtek, 16. oktobra 2014, je bilo na šolskem vrtu na Uncu zelo veselo! Praznovali smo 15o let podružnične šole, 10 let odkar smo se vselili v prenovljeno šolo, spomnili pa smo se tudi generala Rudolfa Maistra, ki se je rodil pred 140 leti in po katerem nosi naša šola ime. V četrtek zjutraj nas je prebudilo muhasto vreme, zato nas je kar malce zaskrbelo, kako bomo izpeljali prireditev. Vsi skupaj, zaposleni in učenci, smo “zavihali rokave” in z veliko dobre volje pripomogli k temu, da je prireditev potekala v zadovoljstvo vseh obiskovalcev. Tudi vreme nam je bilo naklonjeno.  Na vrtu so učenci predstavili kratek kulturni program z utrinki zgodovine šole. V telovadnici je bila na ogled razstava o zgodovini unške šole. Poleg krajanov in otrok sta se prireditve udeležila tudi ga. ravnateljica mag. Anita Ivančič in gospod župan Marko Rupar. Po končanem kulturnem programu so bili obiskovalci pogoščeni s sladkimi dobrotami, z domačim kruhom, zeliščnimi namazi, napitki in s pečenim krompirjem. Dobrote so bile deloma ali v celoti sad našega dela na vrtu.

Največ pa povedo fotografije …

[coolEye search=RojstniDanSoleUnec how=album puser=osrakek source=picasa]