Teden od 8. do 12. decembra smo sedmošolci s spremljevalkami aktivno preživeli na Belokranjskem. Najprej smo se podali na pohod, kjer smo si z razgledne točke Radenska stena ogledali del Poljanske doline, kjer je umeščen tudi dom. Naslednji dan smo izdelovali belokranjske pisanice ter zaplesali na belokranjsko ljudsko glasbo. Ko je posijalo sonce, smo se sprehodili do sosede, ki nam je pokazala postopek kisanja zelja. Preizkusili smo se tudi v peki belokranjske pogače in premagali strah pred višino s plezanjem na plezalni steni. Skrite točke smo iskali v okolici doma ter ob reki spoznavali živalski svet. Ob večerih smo se šli gledališko igro, božali kačo in pajka ter teden zaključili z igro “soba se predstavi” ter nepogrešljivim zaključnim plesom. Druženje so nam obogatili hišni ljubljenčki: hrček, dve činčili, paličnjaki, zlate ribice ter dva deguja.

Za prijaznost se iskreno zahvaljujemo osebju doma Breza.

Polni lepih vtisov in novih znanj se vračamo v šolske klopi.

Če nas želite slišati še v poslovilni pesmi, kliknite na ….

Več utrinkov je na voljo v spodnji galeriji

[coolEye search=CSODRadenci7R how=album puser=osrakek source=picasa]

Sedmošolci