V torek, 26.5.2015, je na šoli potekala prireditev Rakek ima talent, na kateri smo lahko spremljali 11 točk, nastopilo je 33 učencev in dve bivši učenki, nastopajoče in gledalce pa je skozi prireditev zabavno popeljal voditelj Denis Avdić. Občinstvo se je zabavalo ob odzivih učencev na voditeljeva vprašanja in izzive, voditeljevih šaljivih pripovedih, do solz pa nas je nasmejal skeč Umor ob reki, v katerem so odlično nastopili učenci osmega razreda in si s tem priborili naslov zmagovalcev tokratnega šova Rakek ima talent po izboru voditelja. V očeh organizatorjev pa so vsi nastopajoči po svoje zmagovalci, saj so zelo pogumno nastopili pred polno ‘dvorano’ in se dobro odrezali tudi v pogovoru z znano medijsko osebnostjo.

Izkupiček prireditve bo namenjen organizaciji mednarodne izmenjave s Švedsko. Že naslednji teden na šoli namreč gostimo razred trinajst- oziroma štirinajstletnikov iz Norrtälja, mesta na jugovzhodu Švedske, ki se bo pridružil učencem osmega razreda pri raznolikih dejavnostih. Skupina naših učencev jim bo obisk vrnila v začetku naslednjega šolskega leta.

Vsem obiskovalcem se zahvaljujemo za obisk in prispevek.