Rakek – Učenci osnovne šole na Rakeku so pokazali svoje spretnosti in znanje na prireditvi Rakek ima talent, ki jo je vodil priljubljeni Denis Avdić, ki kot nekdanji cerkniški policist pozna te kraje. Učenci in nekdanji učenki so v 11 točkah peli, plesali, igrali instrumente, uprizorili skeč ter pokazali hitrost in spretnost pri sestavljanju Rubikovih kock. Avdića je najbolj prepričala skupina fantov, ki je s skečem z naslovom Umor ob reki najbolj nasmejala nabito polno avlo rakovške šole.

»Zame so bili favoriti vsi,« pravi ravnateljica Anita Ivančič, »tudi tisti, ki se na avdiciji niso uspeli prebiti na oder.« Zadovoljna je, da se je prireditve udeležilo veliko ljudi. Na njej so namreč zbirali denar za izmenjavo rakovških učencev z vrstniki iz Švedske. Prihodnji teden bodo na Rakeku gostili 22 učencev in predstavnike šole iz Švedske. Med tednom se bodo učenci družili na zanimivih delavnicah, raziskovali bodo Rakek in se skupaj odpravili na Obalo in v Ljubljano, za zaključek pa se bodo povzpeli še na Slivnico. Na pikniku bodo lahko okušali tudi tradicionalne slovenske jedi, ki jih bodo pripravili starši učencev z Rakeka. Obisk bodo rakovški osmošolci vrnili septembra.

(Objavljeno v Notranjsko-primorskih novicah, 27. 5. 2015)