V petek, 6. 11. 2015, smo imeli na Uncu v obeh skupinah podaljšanega bivanja strokovni delovni obisk.
K nam je prišla ga. Dragica Udovič, sicer učiteljica kemije, biologije in naravoslovja na osnovni šoli v Cerknici, z namenom, da nam predstavi zelišča, ki so jih uporabljali nekoč – in tudi danes – v domačem kraju oz. domači pokrajini.

Najprej smo z nekaj čutili, predvsem vidom, vonjem in otipom, spoznavali oz. prepoznavali nekatera zelišča: zeleno, pehtran, luštrek, kraški šetraj, timijan, origano, drobnjak, sivko, ognjič , žajbelj in česen ter ugotavljali, da večina izmed njih raste tudi na šolskem zeliščnem vrtu, potem pa smo pripravili zeliščni kis in zeliščno milo.

HVALA ga. Dragici Udovič, ki nas je prijazno in strokovno popeljala v zanimivi svet zelišč.

Ogled fotografij