Vabimo vas, da se nam pridružite na srečanju mladih raziskovalcev notranjske regije,
ki bo v sredo, 6. aprila 2016, ob 14.30.

Lahko boste poslušali predstavitev naslednjih nalog mladih raziskovalcev in raziskovalk:

1 Finančne navade, avtorici Mojca Lazar in Maruša Rejc (mag. Gregor Udovč; Osnovna šola Rovte; ekonomija ali turizem)
2 Primerjava rezultatov športnovzgojnega kartona pred in po trimesečnem poudarku na določenih vajah pri urah športa, avtorici Zala Poje,  Pia Franko (Alenka Curl; Osnovna šola heroja Janeza Hribarja Stari trg pri Ložu; druga področja: šport)
3 Sm šu na štacjon, pa sm ajznponarja vprašou, kdaj gre cuk za v Ljubljano (nemške popačenke v rakovškem narečju), avtorici Neža Jelinčič,  Zala Jelinčič (Anja Šircelj Istenič; Osnovna šola »Jožeta Krajca« Rakek; etnologija)

1 Kako najceneje zavreti 1 L vode, avtorja Martin Pavunc, Nika Rupnik (Martin Pišlar; Osnovna šola 8. talcev Logatec; fizika in astronomija)
2 Mi smo »in« in ne kadimo, avtorici Ana Vrhovec, Ludija Vidovič (Edita Gradišar; Osnovna šola dr. Ivana Korošca Borovnica; biologija)
3 Ornitološki atlas Idrije, avtor Jošt Rovtar (Matjaž Kerček; Osnovna šola Idrija; biologija)
4 Vsebnost in biorazpoložljivost mineralnih snovi v nekaterih užitnih gobah, avtor Klemen Mikuš (dr. Barbara Šket, dr. Katarina Vogel-Mikuš; Osnovna šola Log – Dragomer; interdisciplinarno: biologija, kemija, gospodinjstvo)

Kratek povzetek raziskovalnih nalog lahko najdete v ZBORNIKU RAZISKOVALNIH NALOG_2016. Poglejte, mogoče se boste lažje odločili, da se nam pridružite.

Notranjsko srečanje mladih raziskovalcev so poleg naše šoli podprla tudi naslednja podjetja, za kar se jim iskreno zahvaljujemo:

Cvetličarna “Urša” Boštjan Lončar s.p., Cerknica
Notranjski regijski park, Cerknica
Občina Cerknica
KonTIM, d. o. o.  hiša številk
Valkarton Rakek d. o. o.