Na novo lahko štipendijo za deficitarne poklice pridobijo le dijaki, ki bodo v šolskem letu 2016/2017 obiskovali 1. letnik programov srednjega poklicnega izobraževanja in se bodo izobraževali za sledeče poklice:

• kamnosek/kamnosekinja,
  • izdelovalec/izdelovalka kovinskih konstrukcij,
  • oblikovalec kovin orodjar/orodjarka,
  • elektrikar/električarka,
  • avtokaroserist/avtokaroseristka,
  • pek/pekarka,
  • mesar/mesarka,
  • mizar/mizarka,
  • zidar/zidarka,
  • klepar-krovec/kleparka-krovka,
  • izvajalec/izvajalka suhomontažne gradnje,
  • slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka-črkoslikarka,
  • pečar/pečarka,
  • gozdar/gozdarka in
  • dimnikar/dimnikarka.

Bodoči dijaki lahko oddajo vlogo od 15. junija do vključno 20. septembra 2016.  Čas oddaje vloge ne bo več odločilen za pridobitev štipendije.

Podelili bomo do 1000 štipendij v višini 100 EUR mesečno. Štipendijo za deficitarne poklice bodo dijaki prejeli za celotno obdobje izobraževanja in jo bodo lahko prejemali hkrati z nekaterimi drugimi štipendijami, ni pa združljiva s kadrovsko štipendijo.

Vloge se oddajo na naslov Javnega sklada Republike Slovenije za razvoj kadrov in štipendije, Dunajska 22, 1000 Ljubljana, s pripisom: »za 210. javni razpis«. K vlogi je potrebno priložiti fotokopijo spričevala šolskega leta 2015/2016. Čas oddaje ni več merilo za pridobitev štipendije.

Vloga, razpis in ostale informacije so na voljo na spletni strani sklada, na telefonski številki: 01 43 41 081 v času uradnih ur (ponedeljek, sreda, petek med 9. in 12. uro ter ob sredah tudi med 14. in 16. uro) ter preko e-pošte: deficitarne@sklad-kadri.si.