img_9620

V torek, 27. 9. 2016, nas je na Osnovni šoli »Jožeta Krajca« Rakek obiskala Hiška eksperimentov iz Ljubljane. Ob 8.00 uri se je začela kratka prireditev, na kateri je ga. Andreja Perat predstavila projekt Hiške eksperimentov. Po slovenski, hišni in šolski himni, ki so jih zapeli učenci otroškega in mladinskega pevskega zbora, pa sta nam tudi ravnateljica mag. Anita Knez in župan Občine Cerknice Marko Rupar namenila nekaj besed.

Učenci smo si med poukom po razredih ogledali zanimive delavnice z veliko eksperimenti, ki so bili razstavljeni v dveh učilnicah. V jedilnici pa sta se odvila dva eksperimentalna šova, ki smo si ju vsi z navdušenjem ogledali. Od 14.00 do 16.00 ure pa je bila Hiška eksperimentov na ogled tudi vsem krajanom.

Neža Jelinčič, 9. b