Vabimo Vas na predavanje dr. Andreja Perka z naslovom »Medgeneracijski vzgojni vzorci«, ki bo 22.11. ob 17h v Osnovni šoli Notranjskega odreda Cerknica.

andrej-perko-predavanje

Psihoterapevtsko delo dr. Andreja Perka, psihologa in psihoterapevta, temelji na aktiviranju človekovih telesnih, umskih in duhovnih moči na podlagi terapevtskega pakta. Zaposlen je na Centru za socialno delo v Kamniku. Že dolga leta vodi terapevtske skupine ljudi z različnimi problemi in stiskami po modificirani socialno-andragoški metodi dr. Janeza Ruglja.

V tokratnem predavanju nam bo dr. Perko spregovoril o pomembnosti vzgoje in načina življenja v družini, ki ga starši prenašajo na otroke,  ter o medgeneracijski kontinuiteti vzgojnih vzorcev . Zgodnji odnosi s starši namreč oblikujejo stil navezanosti otroka, ki mu tudi v bodoče, v vrstniških in partnerskih odnosih, služi kot prototip bližnjih odnosov, ne nazadnje tudi kot prototip odnosa s svojim otrokom.