V nedeljo, 27.11., smo se v jutranjih urah zbrali na Železniški postaji Ljubljana. Po celodnevni vožnji, ki je bila precej zanimiva in zabavna, smo srečno prispeli v Prago, glavno mesto Češke republike. Na postaji nas je pričakal ravnatelj in nas popeljal do hotela Olšanka. Naslednji dan so na Základní škola Lupáčova za nas pripravili topel sprejem s predstavitvijo enega izmed najpomembnejših čeških znanstevnikov, Josefa Michla. V torek smo imeli predstavitev vseh sodelujočih šol in držav, iz katerih prihajajo. Popoldan smo se preizkusili v konstruiranju različnih predmetov in igranju na afriške bobne. V sredo zjutraj smo se v pričakovanju odpravili v Techmanio v Plznu, zvečer pa smo obiskali družino Poche. 1. decembra je v mestni hiši potekala glavna konferenca, kjer smo spoznali tudi slovenskega veleposlanika, g. Leona Marca. Popoldanski prosti čas tisti dan smo izkoristili za raziskovanje starega dela Prage, ogled božičnega sejma in nakupovanje. Predzadnji dan smo ustvarjali v hologramski in 3D delavnici. Zadnji skupni večer smo namenili večerji v tradicionalni gostilni in ogledu filma v kinu. Na dan odhoda smo si zjutraj ogledali star zapuščen rudnik, popoldne pa smo se sprehodili po znamenitem Karlovem mostu in opravili še zadnje nakupe. Pozno zvečer smo se s težavo odpeljali s tramvajem na železniško postajo, kjer smo pričakali vlak. Vsakemu od nas bo ta posebna izkušnja vsekakor ostala v lepem spominu.

Liza Perko