V sredo zvečer, 17. maja 2017, odhajajo naši osmošolci na izmenjavo v Švico. Naši gostitelji bodo učenci 9. razreda Mednarodne šole ISZL iz Hünenberga.

V Švico potujemo z nočnim vlakom, kar bo zagotovo lepo doživetje. V štirih dneh gostovanja nas čaka veliko zanimivega – spoznali bomo nove ljudi, druge kraje in kulture, pridobivali nove izkušnje ter obogatili naše znanje angleščine in nemščine. Prisostvovali bomo pri pouku, ki se precej razlikuje od našega, spoznali njihov šolski sistem, družili se bomo na pikniku ob jezeru, spoznali Zürich in si ogledali Švico tudi z višje nadmorske višine – z gore Rigi. V soboto bomo sodelovali na njihovi vsakoletni prireditvi – “International day”, na kateri se bodo predstavile različne države sveta. Med njimi bomo za čim lepšo predstavitev naše Slovenije poskrbeli tudi mi.

V Švico potuje 16 učencev ter učiteljice Irena Peteh Kranjc, Urška Drobnič in Anja Šircelj Istenič. Domov se bomo vrnili v ponedeljek, 22. maja 2017, v dopoldanskem času.