V petek, 9. 6. 2017, so unško šolo obiskali bodoči prvošolci. Najprej so si ogledali šolo, nato pa smo odšli v učilnico, kjer so nas prijazno sprejeli tretješolci. Drug drugemu smo se predstavili. Poslušali so zgodbo o modrih škratih – Smrkcih, ki so jih vsi dobro poznali. Odločili smo se, da skupaj obiščemo Smrčjo vas, v katero se je spremenila naša telovadnica. Tam so nam Smrkci pripravili prave olimpijske igre. Pri zadnji igri nas je presenetil ropot pri vratih. Odprli smo in videli, da nam je smrkec Vicko prinesel paket. Mnenja, ali ga odpremo ali ne, so bila na začetku deljena. Vicko namreč rad dela lumparije – pripravlja pakete, v katerih je bomba. Na koncu nas je vseeno premagala radovednost in paket smo odprli. Še sreča, kajti notri nas je čakalo pismo Ata Smrka, ki nam je poslal tudi medalje, pobarvanke in sladko presenečenje. Veseli in v pričakovanju 1. septembra, ko bodo vsi postali čisto pravi šolarji, smo se poslovili.

Kako smo se imeli, si lahko ogledate TU.