V petek, 6. aprila, smo na naši šoli v okviru  vseslovenske prostovoljske akcije Dan za spremembe – dan za povezovanje gostili družino, ki se je v Slovenijo preselila iz Argentine. Sedaj živijo v Grahovem. Druženje je potekalo v obliki čajanke.

Gospod Marcos Žigart je slikovito predstavil življenje v Buenos Airesu in to v slovenskem jeziku. Žena Andrea Spina se slovenskega jezika šele uči. Otroka, štiriletni Fabricio in prvošolček Lukas, sta potrdila, da se v Sloveniji počutita veliko bolje.

Naši učenci so bili zelo zadovoljni z druženjem, saj je družina prijazna. Spoznali so, da živijo v varni, lepi in čisti državi, saj jim je gospod Markos poleg lepot predstavil tudi temne strani Buenos Airesa.