Svetovni dan hrane je dan boja proti lakoti. Na ta dan se ljudje po vsem svetu zberemo skupaj, da izrazimo našo zavezanost k izkoreninjenju lakote v naši življenjski dobi.

Dogodki so organizirani v več kot 150 državah po vsem svetu pod sloganom Zero Hunger. Ti dogodki spodbujajo svetovno zavest in ukrepanje za tiste, ki trpijo zaradi lakote in za potrebo po zagotavljanju varnosti hrane.

Pravica do hrane je namreč osnovna človekova pravica in omogoča zdravo, kakovostno in srečno življenje!

V okviru svetovnega dneva hrane bomo v šolski jedilnici pripravili razstavo in degustacijo 17 vrst EKSOTIČNEGA SADJA, ki ga drugače ne uporabljamo prav pogosto v našem vsakdanu. Primerni so tako za otroke kot tudi za odrasle.

Razstavo si lahko ogledate v torek, 16. oktobra 2018, v šolski jedilnici.

Lepo vabljeni,                                                                                                                    vodja šolske prehrane: Marija Opeka