Že četrto leto zapored smo v času od 22. 9. 2018 do 22. 4. 2019 na 20 različnih vzgojno-izobraževalnih ustanovah po celi Sloveniji izvajali nacionalni UNESCO projekt VZGAJAMO ZELIŠČA »V starem iščem novo.«. Projekt smo koordinirali na PŠ »Rudolfa Maistra« Unec.

Glavni cilj projekta je bil obuditi vsaj košček že pozabljenega vedenja o zeliščih, predvsem o zeliščih iz domačega kraja oz. pokrajine, in poiskati nove oz. posodobljene načine uporabe zelišč.

Ob tem smo izvajali različne aktivnosti na letošnjo temo Zeliščni koledar.

Vzgojno-izobraževalne ustanove so ob koncu projekta poslale kratka poročila (razvrščene so po datumu prijave na projekt):

1. OŠ Miren, PŠ Bilje
  2. Vrtec Pedenjped, Ljubljana
  3. OŠ Spodnja Idrija, Sp Idrija
  4. OŠ Hinka Smrekarja Ljubljana
  5. OŠ dr. Jožeta Pučnika Črešnjevec
  6. Vrtec Krojaček Hlaček Prevalje
  7. OŠ Cirkovce
  8. Center za usposabljanje Elvire Vatovec Strunjan
  9. OŠ Pesnica, PŠ Pernica
  10. Center za korekcijo sluha in govora Portorož
  11. Biotehniški center Naklo, Strahinj
  12. OŠ Dušana Flisa Hoče, visoka greda
  13. Srednja gradbena, geodetska in okoljevarstvena šola Ljubljana
  14. OŠ Cirila Kosmača Piran
  15. Gimnazija Jožeta Plečnika Ljubljana
  16. OŠ Simona Gregorčiča Kobarid
  17. Srednja ekonomska šola in gimnazija Maribor
  18. OŠ Franceta Prešerna Maribor
  19. Gimnazija Ledina, Ljubljana
  20. OŠ »Jožeta Krajca« Rakek s PŠ »Rudolfa Maistra« Unec

Ob letošnjem koncu projekta velik HVALA vsem sodelujočim: mentorjem, otrokom v vrtcu, učencem in dijakom v šoli, mlajšim odraslim ter zunanjim udeležencem v projektu – vsem, ki so pripomogli k novim vedenjem o zeliščih. Hkrati velja ponovno povabilo k druženju z nami in zelišči tudi v naslednjem šolskem letu.