V petek, 14. 6. 2019, smo se vsi učenci Podružnične šole Unec odpravili na kmetijo pri Petrovih. Ob izstopu iz avtobusa nas je pričakala nasmejana in prijazna gospa Majda. Z njenim možem Darkom sta nas skozi zanimive pripovedi in praktični prikaz popeljala v stare čase. V črni kuhinji smo si ogledali ognjišče ter stare predmete, nato pa je vsak otrok zamesil svoj hlebček kruha, ki se je nato spekel v krušni peči.

Gospod Darko pa nam je s pomočjo predmetov, ki so jih uporabljali v preteklosti, prikazal, kako so včasih pridobivali moko za peko kruha, vse od zrna do pšenice ter mletja v moko. Spoznali smo tudi različne vrste žit, preizkusili smo se v mlatenju žita, v ročnem mletju zrn in še mnogo zanimivega smo počeli.

Že ob prihodu pa smo bili postreženi z odličnim domačim sokom in pecivom. Ob koncu je vsak učenec dobil svoj hlebček kruha. Tukaj si lahko ogledate še nekaj utrinkov tega dne.