Počitnic je konec in spet je tukaj novo šolsko leto. Šolo, ki je med počitnicami samevala in bila kar malo dolgočasna, so na prvi šolski dan spet napolnili otroški smeh, živahnost ter veselje.

Nadvse pomemben pa je bil ta dan za prvošolce, saj so postali pravi šolarji. Prav zato se vsako leto potrudimo in jim pripravimo sprejem, ki jim bo ostal v lepem spominu. Prvošolce sta nagovorila gospod župan Marko Rupar in gospa ravnateljica magistra Anita Knez, v kulturnem delu pa so se jim predstavili učenci 2. in 3. razreda z deklamacijami ter pesmico o prijateljstvu, četrtošolci pa so za prvošolce zaigrali gledališko predstavo Koliko pikic ima pikapolonica. Po končanem kulturnem delu so spoznali še svoji učiteljici in razred, v katerem bodo med letom širili svoja obzorja in gradili nova prijateljstva.