Pretekli teden je bil teden pisanja z roko. Članice šolskega projektnega tima projekta OBJEM, s katerim na naši šoli razvijamo in dajemo več poudarka branju z razumevanjem, smo k pisanju z roko povabile vse učitelje in učence naše šole. Želeli smo poudariti, da je pisanje z roko pomembna spretnost, da naši možgani bolje delujejo pri pisanju z roko kot pri pisanju na računalnik, da se informacija, ki jo zapišemo na roko, v našem spominu zadrži dlje časa, da se nam pri pisanju z roko utrne več idej, povečujemo pa tudi našo pozornost. Poleg tega je pisanje dobra vaja za razvoj fine motorike in spretnosti, pisava vsakega pa je unikatna in predstavlja našo raznolikost.

V preteklem tednu je bilo učencem ponujenih nekaj skupnih aktivnosti:
– razstava starih rokopisov in knjig, ki obravnavajo pisanje, v šolski knjižnici,
– analiza pisave,
– tečaj lepopisa,
– “igra” prepoznaj pisavo učitelja,
– dopolni misel s svojim rokopisom.

Učitelji pa so na različne načine, lahko tudi z napisanim učno-delovnim listom, dajali pomembnost pisanju z roko, izvirnosti podpisa in pismenosti.

FOTOGRAFIJE