Predpraznični nastop na daljavo

Vsakoletni predpraznični koncert na osnovni šoli na Rakeku kljub ukrepom tudi letos ni povsem izostal. Pod mentorstvom zborovodkinje Tine Milavec se je osem pevk šolskega mladinskega pevskega zbora pogumno postavilo pred domač mikrofon in kamero, njihove posnetke pa je mentorica spretno povezala v videoprojekt. Lucijin sprevod je z melodijo Santa Lucia tako letos obiskal rakovške učence in obiskovalce šolske spletne strani kar na domu.

Obeležitev dneva svete Lucije na Rakeku je plod šolskega sodelovanja s Švedsko, ki zadnji dve leti poteka v okviru projekta Erasmus+. V prihodnjih mesecih bodo na šoli v sklopu projekta pripravili tridnevno virtualno izobraževalno konferenco za učitelje, z učenci pa še vedno tiho upajo na ugodne razmere za izmenjavo.

Urška Drobnič,
koordinatorka projekta Erasmus+