V dneh 29.–31. 3. 2021 bo potekala spletna konferenca Inclusive learning with high expectations, ki jo skupaj pripravljajo naša šola, Osnovna šola Miroslava Vilharja Postojna, in redna osnovna šola ter šola s prilagojenim programom Grindskolan iz mesta Norrtälje na Švedskem – vse sodelujoče v Erasmus+ projektu.

Prvi dan se bodo omenjene šole predstavile s kratkimi videi, nato pa bo predstavljen šolski sistem in usmerjanje otrok s posebnimi potrebami v Sloveniji ter na Švedskem, predstavljeno bo tudi praktično delo z učenci s posebnimi potrebami na sodelujočih šolah. Drugi dan bodo potekale izmenjave primerov dobrih praks in metod dela z otroki s posebnimi potrebami ter primerov inkluzije učencev s posebnimi potrebami. Zadnji dan bo poleg primerov dobrih praks potekala izmenjava izkušenj šol z že izvedenimi Erasmus+ projekti ter skupen povzetek spoznanj in pedagoških izvlečkov vseh treh izobraževalnih dni.

Program konference

Podrobnejše opise predstavitev in predavateljev najdete na povezavi.

Vabimo vas, da se nam pridružite. Za prijavo kliknite tukaj.