Površino, kjer je bil skalnjak, smo nameravali v pozni jeseni (po 1. novembru) učenci podaljšanega bivanja pod vodstvom učiteljice in članice društva Biodinamikov natančno očistiti trajnih plevelov ter ostankov korenin posekane ciprese, kar pa nam je preprečila razglašena epidemija koronavirusa in odsotnost učencev. Čiščenja se je lotila učiteljica, ki je na spodnjem delu območja naletela na veliko nasutih gradbenih ostankov – ta so bila nestrokovno zakopana v času prenove šole (julij 2004–15. oktober 2004). Zaradi velike količine ostankov je opravilo potekalo počasi. Delo smo nadaljevali v mesecu marcu, ko je bilo že bolj toplo. Najprej smo prekopali zemljo ter jo nasuli ob kraj gredice. Nato smo umaknili pesek ter gradbeni material. Površino smo nato očistili trajnih plevelov, naš hišnik pa je umaknil korenine ciprese, ki je v prejšnjih letih krasila šolski vrt.  Gredico smo nato pograbili, izravnali površino in nasuli novo kvalitetno zemljo. V mesecu aprilu se bomo poskusili izdelati suh vodni motiv, učenci pa bodo posadili rožice ter trajnice.