MIZŠ je na svoji spletni strani objavilo stanje prijav na dan 2. 4. 2021.

Tako lahko vidite, koliko učencev se je vpisalo na določen program srednje šole, ali je vpisanih več učencev, kot je prostih mest, ali manj.

Če je vpisanih več učencev, kot je prostih mest, se najverjetneje obetajo omejitve (ob zaključku 9. razreda se sešteje vse zaključene ocene predmetov iz 7., 8. in 9. razreda brez izbirnih predmetov). Sprejmejo tiste, ki dosegajo več točk.

Učenci, ki ste se vpisali v programe, kjer je trenutno vpisanih več učencev, kot je prostih mest, in po ocenah 7. in 8. razreda ne pridete v kvoto tistih, ki jih sprejmejo, lahko prijavo prenesete.

Prenos prijave naredite elektronsko, in sicer se obrnete na svetovalno delavko tiste šole, kamor ste oddali prijavo. Prijavo lahko prenesete do vključno 22. aprila 2021 do 14.00.

Informacije o prenosu prijave najdete TUKAJ. Prijavo bo za vas prenesla svetovalna delavka šole, kamor ste se vpisali, vi pa ji morate na elektronski naslov posredovati fotografirano ali skenirano izjavo.