Naš šolski zeliščni vrt je zelo raznolik z različnimi dišavnicami, zelišči ter trajnicami, pa vendar smo v sklopu projekta Špajza 2 z učenci 1., 2. in 3. razreda v gredico posadili zelo nizek miniaturni timijan (Thymus serpyllum »Coccineum Minor«), ki smo ga pridobili v Vrtnariji Najdi. Po gredici se bo lepo razrasel ter pomembno prispeval k obogatitvi šolskega zeliščnega vrta. Učenci so površino natančno očistili trajnih plevelov, pri tem pa smo pazili na obstoječa bližnja zelišča (dišeči vratič ter srebrno meliso). Po zasaditvi timijana so učenci spoznavali tovrstne rastline, še prej pa so timijan dodobra zalili. O pozitivnih učinkih zelišč, tako telesnih ter psihičnih, jim je pripovedovala učiteljica, gospa Maruša Hribar.