Na naši šoli tudi v letošnjem letu poteka projekt Simbioza, katerega glavni namen je povezovanje med generacijami. V sklopu praznovanja 140-letnice šolstva na Rakeku smo september in oktober obarvali s številnimi dogodki, ki so temeljili prav na medgeneracijskem sodelovanju in sodelovanju z lokalnim okoljem.

• V sodelovanju s Kulturnim društvom Rak Rakek (umetniška sekcija) smo izdelali skupen mozaik in ga v petek, 5. 11., tudi uradno otvorili.

• Učenci 5. razredov so zaplesali nekaj folklornih plesov v družbi plesalcev iz KD Rak Rakek.

• Obiskali so nas stari starši in nam pred staro rakovško šolo pripovedovali o svojih prigodah iz šolskih dni. Učenci smo se tudi sami preizkusili v tem, kako je pouk potekal nekoč.

• V jedilnici so se predstavila športna društva, potekal pa je tudi športni dan, na katerem smo spoznavali jamarstvo, balinarstvo in druge športe z bogato tradicijo v naših krajih.

Monika Derenčin,
koordinatorka projekta Simbioza na OŠ “Jožeta Krajca” Rakek