Javni štipendijski, razvojni, invalidski in preživninski sklad Republike Slovenije je v petek, 21. januarja 2022, na svoji spletni strani objavil javni razpis za pridobitev štipendije za deficitarne poklice za šolsko leto 2022/2023 v vrednosti 3.675.000,00 evrov. Vlogo bo možno oddati od 13. 6. 2022 do 23. 9. 2022.

Štipendije so namenjene spodbujanju mladih za vpis v izobraževalne programe za poklice, za katere na trgu dela ni dovolj kadra glede na potrebe delodajalcev.

Vlogo bodo bodoči dijaki lahko oddali od 13. 6. 2022 do vključno 23. 9. 2022. Tudi letos bo dodeljenih do 1000 štipendij, mesečna višina štipendije pa znaša 102,40 evrov.

Pomembna informacija za dijake je, da lahko štipendijo za deficitarne poklice prejemajo hkrati z državno štipendijo, Zoisovo štipendijo, ne morejo pa hkrati prejemati kadrovske štipendije.

Štipendijo za deficitarne poklice bodo v šolskem letu 2022/2023 lahko pridobili dijaki, ki bodo prvič obiskovali 1. letnik in se bodo izobraževali za naslednje poklice:
– kamnosek
– zidar/zidarka
– mehatronik operater
– tesar/tesarka
– inštalater/inštalaterka strojnih inštalacij
– klepar-krovec/kleparka-krovka
– oblikovalec kovin orodjar/orodjarka
– izvajalec/izvajalka suhomontažne gradnje
– elektrikar/elektrikarka
– slikopleskar-črkoslikar/slikopleskarka-črkoslikarka
– avtokaroserist/avtokaroseristka