Spoštovani,

kot je ugotavljal že Albert Einstein, je bila šola vedno najpomembnejši medij za prenašanje bogastva tradicije z generacije na generacijo. Je morda celo edini prostor, kjer si preteklost in prihodnost resnično podajata roki. Ponosni smo, da je na Rakeku tako že 140 let − 16. septembra 1881 se je začel prvi redni pouk na enorazredni šoli na Rakeku.

To visoko obletnico z različnimi aktivnostmi in dogodki na Osnovni šoli “Jožeta Krajca” Rakek proslavljamo že celo leto, še posebej slovesno pa bo v torek, 10. maja 2022, ob 18.00 v Športni dvorani Rakek. Slavnostna govornica na prireditvi bo gospa ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Simona Kustec.

Srčno upamo, da se srečamo v kraju, kjer ima šola posebno mesto, saj mu s svojim poslanstvom daje pravi ritem življenja.

Z lepimi pozdravi,

Ravnateljica mag. Anita Knez