Dne, 9. 5. 2022, se je na osnovni šoli “Jožeta Krajca” Rakek odvijal kulturni dan v čast 140 let šolstva na Rakeku. Učenci od 1. do 9. razreda so se posvetili različnim delavnicam. Mlajši razredi so se ukvarjali s tkanjem in lepopisom. Kasneje so se udeležili še starih plesov in iger. Učenci 4. in 5. razredov so izdelovali platnene lutke. Učenci 6. razreda so se preizkusili v ročnih spretnostih, in sicer so izdelovali prečudovite cvete iz krep papirja. 7. razredi so se poskušali naučiti par besed v srbohrvaščini in poizvedeli veliko novega o pionirjih. 8. razredi so se udeležili balinanja in čebelarstva. Iz učilnic 9. razredov pa je lepo pridišal vonj po pecivu. Učitelji so pohvalili učence za njihovo enkratno delo in sodelovanje.

Fotografije si lahko ogledate na povezavi.

O nas pa so pisali tudi v Novicah z notranjske.

Učenci novinarskega krožka