To šolsko leto začenjamo dokaj običajno, z upoštevanjem osnovnih higienskih ukrepov in priporočil za preprečevanje prenosa:

• redno in temeljito prezračevanje prostorov,
  • pogosto in temeljito umivanje rok,
  • higiena kašlja,
  • redno čiščenje prostorov in površin.

Vzpodbujamo samozaščitniško vedenje:

• če zbolimo, ostanemo doma in se samotestiramo,
  • redno si umivamo roke,
  • ne dotikamo se obraza,
  • upoštevamo higieno kašlja,
  • izogibamo se tesnim stikom z osebami, ki kažejo znake akutne okužbe dihal,
  • če sodimo v ranljivo skupino, se ravnamo po priporočilih glede zaščite z masko.

Samotestiranje učencev v domačem okolju se priporoča za otroke ob pojavu simptomov ali po stiku z okuženo osebo.
Povzetek navodil NIJZ, kako postopati v primeru suma na okužbo, si preberite v Odzivanje ob sumu okužbe.

Minister za zdravje dr. Danijel Bešič Loredan in minister za izobraževanje, znanost in šport dr. Igor Papič sta pripravila skupno pismo staršem učencev. Vabimo vas, da si ga preberete.

Minister za izobraževanje, znanost in šport pa nam vsem namenja tudi poslanico. Vabljeni k ogledu videa in branju poslanice.