Spoštovani starši in učenci,

v osnovnih šolah Občine Cerknica bodo v času trajanja Evropskega tedna mobilnosti potekale aktivnosti in igre, ki bodo spodbujale osnovnošolce k pogostejši uporabi trajnostnih mobilnih sredstev.

Pridružite se Evropskemu tednu mobilnosti, ki bo potekal od 16. do 22. septembra. Na naši šoli in doma se bodo odvijale naslednje aktivnosti:

·       Učenci doma ali v šoli izdelajte kratek videoposnetek na temo trajnostne mobilnosti. Posnetek posredujete koordinatorici projekta Aniti Šen. Najboljši videoposnetek bo nagrajen s promocijskim darilom.

·       Učenci 5. a in 5. b razreda skupaj z razredničarkama in zemljevidom Rakeka ter nalepkami identificirajte javni prostor. Na zemljevidu označite, kje vidite težave in nevarnosti oziroma, kje se dobro in varno počutite.

·       Učenci od 6. do 9. razreda izpolnite spletni vprašalnik v računalniški učilnici.

·       Ustvarjajte. Izdelke kot so risbe, zgodbice, pesmice, igre, uganke, križanke itd. bomo razstavili 22. septembra na ulici Videm.

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše sodelovanje. Želim vam čim več lahkih korakov na poti do šole in domov.

Srečno pot!