V sodelovanju z namiznoteniško zvezo Slovenije smo v mesecu juniju na naši šoli organizirali TTX-turnir v namiznem tenisu. Turnir se je organiziral znotraj mednarodnega projekta TTX EU format, nosilec katerega je bila namiznoteniška zveza Italije, sam turnir pa se je izvajal v desetih državah.

Na naši šoli so se turnirja udeležili učenci in učenke od 6. do 8. razreda. Posebnost turnirja je, da se igra z lesenimi loparji in z nekoliko večjo žogico. Vsak set traja 2 minuti, igra pa se 3 sete.

Poleg turnirja na naši šoli, se je v Sloveniji organiziral še zunanji turnir v Tivoliju in najboljši tekmovalci iz obeh turnirjev so se udeležili finalnega turnirja, ki je od 6. 10.–8. 10. 2023 potekal v Rimu.

Našo šolo so na finalnem turnirju zastopali Timo Urbas, Adam Dujmenovič in Luša Obranovič Kovšca.

Sam turnir je bil zelo lepo doživetje za vse tri udeležence in zagotovo nepozabna izkušnja.

Zahvala gre tudi trenerju namiznega tenisa Darijanu Vizjaku, ki je naši šoli ponudil možnost sodelovanja v projektu.

Nekaj foto utrinkov najdete TUKAJ.

Posnetek pa TUKAJ.