Danes smo se odpravili na otok Noirmoutier, na katerega se lahko pride po prehodu Port Le Gois, a le dvakrat dnevno, ko se ocean umakne. Imeli smo to čast, da smo se lahko popeljali po njem, kar je neverjetno doživetje, saj smo lahko opazovali nabiralce školjk. Ob prihodu na otok smo pojedli tradicionalno sladico brioche, nato pa poskusili še ostrige. Preostanek popoldneva smo uživali na prostrani peščeni plaži Plage les Dames. Dan smo zaključili s šolskim plesom. Konec tedna bodo učenke in učenci preživeli z družinami.





