Vsako leto 1. oktobra obeležujemo mednarodni dan starejših, ki je namenjen ozaveščanju o pomembnem prispevku starejših ljudi v družbi. Z izrazom starejši označujemo osebe, stare 65 let ali več.
V 1. a razredu podaljšanega bivanja smo se ob tem dnevu pogovarjali o starih starših – kdo so, kaj radi z njimi počnemo in zakaj so za nas tako posebni. Prebirali smo zgodbe na temo babica in dedek, likovno ustvarjali ter se spominjali lepih trenutkov, ki jih preživljamo skupaj z njimi.
Za babice in dedke smo z veseljem izdelali voščilnice s posvetilom, s katerimi smo jim želeli pokazati, koliko nam pomenijo.
Učenci 1.a razreda (PB) z učiteljico Martino.



