Spoštovani starši in učenci,
v torek, 21. 10. 2025, bomo z osmošolci izvedli naravoslovni dan. Prvi dve šolski uri bosta potekali v šoli. Učenci 8. a in 8. b razreda pridete v šolo kot ponavadi v učilnico C4, kjer bo gospa Eva Lavsegar iz Čistilne naprave Dolenja vas predstavila svoje delo v omenjeni organizaciji in prinesla simulirano odpadno vodo. Po njenem uvodu bo delo potekalo v učilnici C4 (8. a) in C5 (8. b). Že v septembru so se učenci razdelili v manjše skupine in načrtovali čiščenje simulirane odpadne vode. Učenci so se tudi znotraj posamezne skupine dogovorili, katere pripomočke in snovi bodo prinesli v šolo, da bodo lahko učinkovito opravili svoje delo. Vse dogovore so zapisali na list z nalogami. V tem času so bili tudi seznanjeni s kriteriji in točkovnikom ocenjevanja njihovega dela.
Po malici se bomo odpravili z avtobusom v Čistilno napravo Dolenja vas, kjer si bomo ogledali posamezne odseke čiščenja odpadne vode. Ogled poteka na prostem, zato bodite primerno obuti in oblečeni (dežnik, pelerina). Na koncu pa se bomo odpravili še v Križno jamo. Učenci s seboj poleg peresnice in dogovorjenih pripomočkov prinesete tudi debelejše nogavice, ker se boste pred vstopom v jamo preobuli v škornje. Vrnemo se do 13.30.
Lepo vas pozdravljam.
Anita Šen
