Srečanje UNESCO ASPnet šol na Cerju

V petek, 21. septembra 2018, smo se kot UNESCO šola udeležili praznovanja mednarodnega dneva miru in 100- letnice konca prve svetovne vojne. Srečanje je potekalo ob Pomniku braniteljev slovenske zemlje na Cerju nad Mirnom.

Udeleženci so prišli iz 75 osnovnih in srednjih šol, tako iz matične domovine kot zamejstva.

Srečanje je pripravila Gimnazija Nova Gorica, delo pa je potekalo v različnih delavnicah.

Našo šolo so zastopale tri učenke 9. a, ki so sodelovale v glasbeni delavnici in na zaključni prireditvi.

Srečanje slovenskih osnovnošolcev in srednješolcev iz destih UNESCO ASP regijskih središč je bil letošnji apel k miru, kajti le mir nam vsem prinaša možnost, da živimo v skladu z našimi željami in le mir prinaša napredek in blagostanje.