Tudi v letošnjem šolskem letu je naša šola sodelovala pri UNESCOVEM nacionalnem projektu BRANJE – MOJE SANJE.

Učenci so spoznavali različno knjižno in neknjižno gradivo, ustvarjalce, ki sodelujejo pri nastajanju knjige, obiskovali so šolsko knjižnico in si izposojali knjige, sami izdelali knjige, literarno in likovno ustvarjali na temo Šolska knjižnica, sošolcem predstavili svoje najljubše knjige, v knjižnem kotičku pripravljali razstave knjig, obiskali enoto splošne knjižnice Jožeta Udoviča na Rakeku, izvedli kviz o poznavanju šolske knjižnice, sodelovali na bralnem maratonu, izvedli anketo o bralnih navadah med učitelji in učenci, organizirali »bralne minute«, ob zaključku projekta pa pripravili še razstavo v večnamenskem prostoru šole. Utrinke z razstave si lahko ogledate TUKAJ.

Želim vam veliko užitkov ob prebiranju knjig tudi v času šolski počitnic.

Lea Sterle, šolska knjižničarka