Učenci so letos obiskali Moder stol, ki so ga izdelali v preteklem letu, in javno ustanovo, kjer se stol nahaja.moder stol

Projekt Moder stol – nekdo misli nate je UNESCOv projekt, v katerega smo vključeni.

Ugotoviti smo želeli, kaj moder stol prinaša ustanovi, kjer stoji.

Tako smo izvedeli, so ga v knjižnici na Rakeku uporabili za škatlo z ugankami, v knjižnici v Cerknici ljudje nanj odložijo knjige, tisti na šoli nudi prostor za sedenje učencem, ki čakajo na pouk, na občini si ga ogledujejo stranke, saj mislijo, da je razstavni eksponat, v domu starejših so zaradi njega večkrat navezali stike, oziroma se ob stolu pričeli pogovarjati, na banki se utrujene stranke odpočijejo, v zdravstvenem domu in na upravni enoti pa vzpodbudi zanimanje in tako da ljudem prostor za razmišljanje … Stola v naši knjižnici sta nam velikokrat dala udobje za razmislek, stol v lekarni v Cerknici pa je dobil nove “možičke” s katerimi se bodo lahko igrali otroci.

Moder stol – nekdo misli nate. Mi mislimo na vas.

Še nakej VTISOV.