V letošnjem šolskem letu 2012/2013, natančneje v novembru 2012, je stekel projekt Drevo=življenje, z razpisano temo Vrt prihodnosti.

S Podružnične šole “Rudolfa Maistra” Unec smo se radi vključili vanj.

V okviru pouka, interesnih dejavnosti in podaljšanega bivanja smo se seznanjali s pomenom samooskrbe, se povezali s strokovnjaki, zbirali semena, ki smo jih posejali oz. posadili na šolske gredice, ter izvedli tehniški dan, namenjen uživanju domače hrane, v katero smo skušali vključiti tudi vrtnine in zelišča s šolskega vrta. Poskrbeli pa smo tudi za prosti čas.

Vse naše delo smo zabeležili in potek ustvarjanja našega Vrta prihodnosti poslali kot kolaž izbranih fotografij v obliki traku, sestavljenem iz dveh polovic A3 formata, do 15. maja 2013 na OŠ “Frana Kranjca” Celje.

Kolaž izbranih fotografij ustvarjanja našega Vrta prihodnosti KLIKNITE TUKAJ

Na svetovni dan varstva okolja, 5. junija 2013, sta se 2 učenki in 2 učiteljici – spremljevalki udeležili zaključka omenjenega projekta. Zaključek je potekal na OŠ “Frana Kranjca” Celje in na Inštitutu za hmeljarstvo in pivovarstvo v Žalcu.
O zaključku projekta si VEČ PREBERITE TUKAJ.