V petek, 20. oktobra 2017, se je skupina štirih učenk naše šole udeležila tujejezičnega recitala v Škofji Loki, ki ga za slovensko mrežo UNESCO šol organizira Gimnazija Škofja Loka. Naše učenke so na temo ‘potovanja’ pripravile točko o potovanjih v hrepenenju po svobodi na podlagi interpretacij poezije Neže Maurer (Zala Stražišar in Tia Vukelič),  z glasbo El Condor Pasa (Manca Oblak na prečni flavti) in ob plesu (Gea Modic). Naš nastop je bil med občinstvom in pri organizatorjih lepo sprejet, zato smo lahko na nastopajoče še posebno ponosni. Našim učenkam je bila celotna prireditev z raznolikimi točkami v raznih jezikih všeč. Opazile smo, da je kljub temi ‘potovanja’, ki izrazito vabi k rabi tujih jezikov, v točkah prevladovala slovenščina, pogosta tema pa je bila prav ljubezen do domovine, kar nekako potrjuje naše predpostavke in cilje tudi v sklopu mednarodnega sodelovanja in izmenjav, da potovanja in tuji jeziki širijo obzorja, hkrati pa krepijo občutek lastne identitete in narodno zavest.

Nekaj utrinkov s prireditve si lahko ogledate na spodnji povezavi.

https://drive.google.com/drive/folders/0ByJEnU5sSMmATnk4UFRuSVlLNm8?usp=sharing