Spoštovani starši!

Spodaj povzemamo priporočila Zdravstvenega doma Cerknica glede obiskovanja pouka v času obolenj.

Učenci 1. triade (1. do 3. razred), ki imajo:

• nahod (izcedek iz nosu, zamašen nos, kihanje, bolečine v žrelu) ali
  • težave kot so bruhanje, driska ali
  • vročino do 38°C OSTANEJO V DOMAČI NEGI vsaj 3 dni od začetka bolezni.

Otrok z nahodom gre lahko v šolo po treh dneh bolezni, če se ne razvijejo drugi simptomi bolezni, ki ustrezajo definiciji Covid-19 in če je splošno počutje otroka dobro (normalna aktivnost, primeren apetit, uživanje tekočine).

Otroci te starosti ne potrebujejo brisa na Covid, razen če:

• so otroci zaposlenih v zdravstvu in socialno-zdravstvenih zavodih,
  • imajo vročino nad 38°C,
  • so prisotni drugi simptomi, ki ustrezajo definiciji Covid (kašelj, težko dihanje, glavobol, izguba vonja in okusa, težave z dihanjem, slabost, bruhanje, driska, bolečine v trebuhu),
  • so imeli stik z osebo, ki je imela dokazano ali možno okužbo s Covid,
  • je otrok del epidemiološke poizvedbe oz. je v karanteni.

Učence 2. in 3. triade z respiratornimi (težave z dihanjem) in GIT simptomi (slabost, bruhanje, driska, bolečine v trebuhu) se obravnava kot odrasle osebe.
V primeru težav in bolezni POKLIČITE OSEBNEGA ZDRAVNIKA ter se ravnajte PO NJEGOVIH NAVODILIH.

V upanju na čim bolj zdravo leto, ki je pred nami, vas lepo pozdravljamo.