Mesec oktober je proglašen za Mednarodni mesec šolskih knjižnic. Letos se praznovanju pridružujemo z razstavo del sekcije Mozaik KD Rak Rakek “Ptice naših krajev”.

Razstavo si lahko ogledate do konca meseca oktobra v večnamenskem prostoru šole.

Vabljeni!

Zapis članice sekcije Mozaik KD Rak Rakek Karmen Petrič ob razstavi

“Članice mozaične sekcije KD Rak Rakek si vsako leto zadamo nov izziv. Po zelo lepo sprejetih triptihih in mozaikih živali smo sezono 2019/20 posvetili raziskovanju ptic naših krajev. Mentorica Eva Ule je pripravila fotografije več kot 20 različnih ptic iz našega okolja s podrobnimi opisi njihovih značilnosti. Članice smo z žrebom izbrale, katera bo v mozaiku upodobila katero ptico. In delo se je začelo. Kljub korona situaciji se nam je uspelo nekajkrat sestati in izmenjati ideje. Svoje mozaike smo prvič predstavile na dogodku Galerija ob Cerkniškem jezeru, ki je bila 23. avgusta na vstopni točki Cerkniškega jezera. Dopolnjeno zbirko 22-tih mozaikov trenutno predstavljamo učencem OŠ “Jožeta Krajca” Rakek. Razstava bo na ogled do konca oktobra.”