V namen obeležitve svetovnega dne gledališča so v posameznem razredu PŠ Unec učenci pripravljali recitacije, pesmi, dve dramski igri in ples za nastop na pomladni prireditvi »Pod toplarjem«. Letos smo se odločili, da bomo imeli prireditev na prostem, na šolskem vrtu. Žal je slabo vreme vplivalo na nekajkratno preložitev prireditve, ki bi morala biti že v aprilu. Tako nam je uspelo obeležiti dan gledališča v sredo, 5. 6. 2019.

Na šolskem vrtu podružnične šole Unec smo gostili starše otrok naše šole. Učenci 1. in 3. razreda so odigrali dve zelo zanimivi igrici, učenci 2. razreda so zaplesali ob modernih ritmih glasbe, uživali smo ob zvokih harmonike, poslušali smo pesmi otroškega pevskega zbora pod vodstvom učiteljice Tine Milavec ter recitacije pesmi o pomladi. Zaključili smo z afriško pesmijo o prijateljstvu.

Po prireditvi so se otroci in obiskovalci lahko tudi posladkali.