V soboto, 4. junija 2011, smo zaključili projekt DREVO = ŽIVLJENJE.

Izbrali smo si knjigo LOVRO IN MATEJ, MOJ STARI HRAST, ki pravi:

ŽIVIVA SKROMNO, ZADOVOLJNA SVA Z MAJHNIM. TODA TO MAJHNO JE V RESNICI VELIKO.

In smo začeli. Prebirali smo knjigo, jo interpretirali, vsadili svoj hrast, spremljali drevesa, zasadili dvorišče pred prvo triado z njimi, skrbeli za zeliščni in cvetlična vrtova, risali svoja drevesa, ustvarjali svoje stripe, pesnili, pisali, risali o življenju in drevesu, ki nam ga daje, o sožitju, sobivanju … Delali smo sami, v dvojicah, skupinah, povabili v šolo svoje stare starše, razmišljali o medgeneracijskem sodelovanju, razmišljali o drugih. Postali smo botri dečku iz Zambije, za katerega zbiramo denar za njegovo šolanje.

V soboto smo staršem, dedkom, nonam, sestricam, bratom, krajanom … pokazali delček tega v razstavi in se predstavili z dramsko igro Hotel hrast. Skupaj smo se odpravili v Rakov Škocjan in preživeli čudovit dan.

VSAK OD NAS JE PRISPEVAL MALO IN TO MALO JE V RESNICI VELIKO.

[coolEye how=album puser=osrakek source=picasa search=DrevoZivljenje]